Wersje językowe
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
O Szanuj Zieleń

Kwiaty są uśmiechem ziemi – naszą miłością i pasją. Urzekają magicznym pięknem wspaniałych kolorów. Tworzenie z nich bukietów jest sztuką, którą pielęgnujemy już od jedenastu lat.

Nasze bukiety to lata doświadczeń i rozwijania umiejętności. Wykonują je ręcznie - specjalną techniką spiralną - florystki z wieloletnim doświadczeniem. Potrzeba wielu miesięcy szkoleń, by osiągnąć perfekcję w tworzeniu bukietów Szanuj Zieleń. Panie florystki wraz z kwiatami są naszymi największymi skarbami.

Do produkcji bukietów wykorzystujemy tylko wyselekcjonowane kwiaty i ekskluzywne dekoracje – pistację z Turcji i Grecji, salal z Kanady, liście aralii wprost z Australii i Kostaryki. Codziennie ze świeżych kwiatów tworzymy oszałamiające arcydzieła – idealne na każdą okazję. Bukiety Szanuj Zieleń są ozdobą pokoju, biura, recepcji i restauracji. Upiększają stoły, kredensy, półki, parapety. Zawsze wywołując uśmiech i przyjemne odczucia.

Bukiety Szanuj Zieleń mają 5-dniową gwarancję świeżości. Są imponujące nie tylko na zdjęciach – ich średnica to nawet ok. 36 cm. Codziennie możemy stworzyć 5000 bukietów, spakować je w eleganckie, trwałe pudełko i dostarczyć pod wskazany adres w Polsce.

Od początku dbamy o najwyższą jakość każdej gałązki – żaden element bukietów nie jest zostawiony bez wody. Nasza oferta jest przez cały czas udoskonalana i poszerzana o nowe produkty i receptury. Szanuj Zieleń – bukiety na każdą okazję. Na cztery wesela i jeden pogrzeb. Na cioci urodziny, mamy imieniny, córki komunię, babci jubileusz!

 

W NASZYCH BUKIETACH WYKORZYSTUJEMY

 

Róże – wiele można o nich napisać – przepiękne, cudowne, zachwycające, niepowtarzalne… W średniowieczu trubadurzy opiewali ich piękno w poezjach. Dante porównał do nich rajską miłość, pisali o nich Wawrzyniec Wspaniały, Umberto Eco i Szekspir. William M. Thackeray napisał baśń Pierścień i róża. Również Antoine de Saint-Exupéry w swojej powieści Mały Książę uhonorował kwiat róży. Róże znane są przede wszystkim, jako rośliny ozdobne z powodu efektownych kwiatów. Znanych jest 150–200 gatunków, a czasem podaje się nawet dwukrotnie większą liczbę. Ze względu na aromat wykorzystywane są jako rośliny kosmetyczne. Walory smakowe i odżywcze owoców róż szupinkowych sprawiają, że są także cenionymi roślinami jadalnymi. Róże zostały udomowione jako rośliny ozdobne co najmniej pięć tysięcy lat temu w Sumerze i Chinach. W starożytnej Grecji i Rzymie używano róż do konserwowania urody i młodości. Hipokrates znał dobrze zastosowanie i własności lecznicze róż. Antyczni Rzymianie cenili róże jako rośliny ozdobne, przystrajali ich kwiatami sale bankietowe i stoły. Róża to perła w naszych bukietach. Wybieramy je z najwyższą starannością i otaczamy opieką. Wszystko po to, żeby wywoływały piękny uśmiech i ogromną radość na twarzach obdarowanych osób.

 

 

Chryzantemy zwane złocieniami w stanie dzikim występują głównie w Chinach, Japonii, Korei i Mongolii, ale i w Polsce mamy jednego reprezentanta – chryzantemę Zawadzkiego (Dendranthema Zawadskii) – ciekawostkę florystyczną Pienin. Chryzantemy należą do rodziny astrowatych, dawniej złożonych (Asteraceae). Chryzantemy są niezwykle efektowne, radosne, energetyczne i mogą zainteresować niemal każdego. W Azji są symbolem radości, zdrowia, dobrobytu i władzy. Przez wieki Chińczycy zakazywali ich wywozu, dlatego do Europy dotarły dopiero 300 lat temu. Chińczycy używali chryzantem, aby zapewnić sobie długowieczność i nieśmiertelność. Symbolizowały one również nieugiętość. Z Chin dotarły do Japonii, gdzie stały się drugim po kwiecie wiśni symbolem kraju. Chryzantema o szesnastu płatkach jest herbem cesarzy Japonii, a władcy zasiadają na chryzantemowym tronie.

 

 

Gerbera należy do rodziny astrowatych (Asteraceae). Do rodzaju gerbera należy około 50 gatunków, które w stanie dzikim rosną w południowo-wschodniej Afryce i na Madagaskarze, a także w tropikalnych rejonach Azji i na Tasmanii. Nazwa gerbera pochodzi od nazwiska niemieckiego botanika Traugotta Gerbera. W bukietach szanuj Zieleń najczęściej wykorzystujemy gerbery miniaturowe (Gerbera mini) które dorastają zwykle do 30 cm wysokości i tworzą wniesiony, ale krzaczasty pokrój. Ich kwiaty są stosunkowo duże o średnicy 7-8 cm. Gerbery zachwycają przez cały rok szeroką paletą barw – od jasnych pastelowych odcieni różu i żółci, przez soczysty pomarańcz, aż po intensywne kolory purpury i czerwieni. Ich bardzo dużą zaletą jest trwałość – w bukietach wytrzymują nawet kilka tygodni. Kwiaty gerber zamykają się wieczorem, gdy zapada zmrok i otwierają przy pierwszych promieniach słońca.

 

 

Róża wielogałązkowa charakteryzuje się wprawdzie skromnym wyglądem, ale cenimy ją za dużą ilość pięknych kwiatów. Idealnie uzupełnia bukiety Szanuj Zieleń małymi zwartymi pąkami i delikatnymi liśćmi - wszakże róża to królowa kwiatów – elegancka, dostojna i pełna wdzięku. My kochamy róże – jeśli kochacie je i Wy warto sprawdzić jak pięknie komponują się w naszych bukietach subtelnie uzupełniając inne kwiaty. Róże gałązkowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej od bieli poprzez krem, odcienie różu aż po czerwienie i pomarańcze.

 

 

Tulipan (Tulipa L.) – rodzaj roślin cebulowych należący do rodziny liliowatych. Zalicza się do niego ok. 120 gatunków i co najmniej 15 tysięcy kultywarów (odmian uprawnych). Gatunkiem typowym jest Tulipa sylvestris. Naturalny obszar występowania tulipana to Europa południowa, północna Afryka, Azja od Turcji, przez Iran, góry Pamir i Hindukusz, stepy Kazachstanu, po północno-wschodnie Chiny i Japonię. Tulipany zaczęto uprawiać prawdopodobnie w Persji w X wieku n.e. Uprawiane były w Imperium Osmańskim (skąd trafiły do Europy). Sułtan Ahmet III miał wielki ogród, w którym uprawiano wiele gatunków tulipanów, nie tylko rodzimych dla Turcji, ale także sprowadzonych z Iranu i Azji Środkowej. Pod koniec drugiej połowy XVI wieku zachodnią Europę ogarnęło tulipanowe szaleństwo (tulipomania). Ponieważ ich ceny gwałtownie rosły, zaczęto je skupywać w nadziei jeszcze droższego odsprzedania. W 1637 roku tulipan „Semper Augustus” został sprzedany za astronomiczną wtedy kwotę 13 tysięcy guldenów. Niektóre z cebulek były warte kamienicy w Amsterdamie. Zakupy cebulek za tak wygórowane ceny nie opłaciły się i doprowadziły do ruiny finansowej wielu kupców. Od tego czasu jednak Holandia stała się światowym potentatem w uprawie tulipanów i posiada ich stałą wystawę w ogrodzie w Keukenhof, gdzie wiosną kwitnie ponad 7 mln tulipanów.

 

 

Goździk (Dianthus L.) – rodzaj roślin z rodziny goździkowatych. Obejmuje ok. 300 gatunków z terenu Eurazji i północnej Afryki. W Polsce rośnie dziko 11 gatunków, dość zmiennych morfologicznie. Nazwy dianthus używano od starożytności. Wywodzi się od Dios anthos – kwiatu Zeusa. Goździk nie jest już reliktem minionej epoki. Przestał kojarzyć się z kwiatem rozdawanym wraz z rajstopami na Dzień Kobiet. Dzisiaj goździk przeżywa swój renesans. Jego niezwykła różnorodność barw i kształtów oraz wytrzymałość sprawiają, że na nowo króluje w bukietach przy najróżniejszych okazjach. Kompozycje Szanuj Zieleń z goździkiem to dziś elegancja i wdzięk podkreślające piękno wyjątkowej budowy kwiatu złożonego z licznych drobnych płatków. Goździk znakomicie nadaje się i do kompozycji klasycznych, i do tych najbardziej trendy. Na urodziny, imieniny, rocznice, śluby, komunie, chrzciny.

 

 

Eustoma (Eustoma Nutt.) – często nazywana „japońską różą” albo „dzwonkiem prerii” należy do rodziny goryczkowatych (Gentianaceae). Obejmuje w zależności od ujęcia 2 lub 3 gatunki. Delikatne, filigranowe kwiaty eustomy, są podobne do tulipanów i róż. Trudno uwierzyć, że ich ojczyzną są prerie ciągnące się od Nebraski do Teksasu. Liście eustomy są podłużne, w kolorze niebieskawozielonym. W bukietach Szanuj Zieleń w pełni wykorzystujemy zarówno piękno jej smukłych, skręconych pąków rozwijających się w dzwonkowate kwiaty jak i szeroką gamę kolorów od bieli przez róż i fiolet do błękitu i czerwieni.

 

 

Hiperikum - do rodzaju (Hypericum) należy około 400 gatunków — krzewów, półkrzewów i roślin zielnych. Na tak zwaną zieleń ciętą wykorzystuje się półkrzewy pochodzące z podzwrotnikowej i zwrotnikowej strefy kuli ziemskiej. Wywodzą się one głównie od dwóch gatunków, które są objęte wspólną nazwą: dziurawiec farbierski. Rośliny obu dorastają do metra i są dobrze rozkrzewione. Ozdobą roślin są jednak przede wszystkim owoce, wielonasienne torebki, których kształt i wielkość zależą od gatunku, a barwa jest cechą odmiany. W bukietach Szanuj Zieleń wykorzystujemy najczęściej hiperikum z grupy Inodorum charakteryzujące się dużymi, okrągłymi owocami oraz Magical o efektownie wybarwionych owocach.

 

 

Gipsówka (Gypsophila L.) inaczej łyszczec to rodzaj roślin z rodziny goździkowatych. Obejmuje około 150 gatunków występujących głównie w Europie południowej i Azji. We florze Polski rodzaj reprezentowany jest przez 8 gatunków, przy czym 4 z nich to przejściowo dziczejące z upraw efemerofity. Nazwa gipsówka, będąca tłumaczeniem nazwy łacińskiej (gypsos = gips, philos = przyjaciel) wskazuje na przywiązanie wielu gatunków tych roślin do podłoża gipsowego. Występują zwykle na stokach suchych wzgórz, w miejscach skalistych. Niektóre gatunki uprawiane są jako ozdobne, w tym także na kwiaty cięte (zwłaszcza łyszczec nadobny i wiechowaty). Kwiaty cięte gipsówki od wieków wykorzystywane są jako dodatek do bukietów i innych kompozycji roślinnych – zarówno w stanie świeżym, jak i po zasuszeniu.

 

 

Brunia srebrna to bardzo niepozorna, ale ogromnie urocza i dekoracyjna roślina egzotyczna pochodząca z Australii. Charakterystyczne srebrne kuleczki idealnie sprawdzą się w bukietach dodając im splendoru – stąd też bardzo często spotyka się ją w bukietach ślubnych. Szary jest jednak kolorem uniwersalnym i doskonale sprawdzi się w towarzystwie praktycznie każdego innego koloru – czy to bardzo wyrazistego, czy delikatnego pastelowego. W Polsce brunia nie jest jeszcze bardzo popularna, ale jej wyjątkowa oryginalność idealnie pasuje do ekskluzywnych kompozycji Szanuj Zieleń.

 

 

Helleborus (Helleborus L.) znany jako ciemiernik – rodzaj roślin należących do rodziny jaskrowatych. Liczy około 20 gatunków. W Europie Zachodniej, od Wysp Brytyjskich po Hiszpanię, występują dwa gatunki. Obszarem o największym zróżnicowaniu rodzaju jest Półwysep Bałkański, gdzie rośnie osiem gatunków ciemierników, a spośród nich niektóre sięgają do Kaukazu. W zachodnich Chinach występuje ciemiernik tybetański o izolowanym zasięgu. Wiele gatunków ciemierników, mieszańców między nimi i odmian uprawnych uprawianych jest jako rośliny ozdobne. Wiele gatunków wykorzystywanych jest także od dawna w zielarstwie oraz w homeopatii. W krajach o łagodnym klimacie ciemiernik biały zakwita późną jesienią (w listopadzie i grudniu) – stąd bywa nazywany „różą Bożego Narodzenia”.

 

 

Liście pistacji pochodzą z jednego z wielu gatunków rodzaju pistacji z rodzin nanerczowatych. Drzewa pistacji osiągają wysokość od 5 do nawet 10 metrów. Pierzasto złożone z 1-5 listków w okresie jesiennym przebarwiają się na czerwono żółty kolor.
Do naszych bukietów wykorzystywane są jedynie liście zielone, używane jako wypełnienie oraz ozdoba, charakterystyczne właściwości liści nadają bukietom odpowiednią strukturę oraz niespotykany wygląd. Ze względu na nietuzinkowość oraz ich egzotykę liście rzadko wykorzystywane są jako elementy dekoracyjne. Pistacje uprawiane są w takich krajach jak Syria, Afganistan, Iran, Irak, Turcja, USA, a w Europie największa plantacja znajduje się w Grecji na wyspie Eginie oraz w rejonie miasta Saloniki.

 

 

Salal zwany także Golterią jest jednym z najbardziej ekskluzywnych produktów używanych do tworzenia kompozycji kwiatowych. Roślina określana jako wiecznie zielona, o niewielkiej wysokości krzewinki osiągają wysokość około 15 cm.
Niektóre odmiany przybierają pokrój małych drzew o wysokości 5 metrów lub dużych krzewów. Na tą chwile klasyfikuje się około 150 różnych odmian i gatunków. Ta rzadka roślina, w naturalnej postaci rośnie jedynie w Azji, Australii oraz Ameryce Południowej i Północnej. Liście Salala wykorzystywane do naszych bukietów są odpowiednio nasycone zielonym kolorem o skrętoległym ulistnieniu oraz eliptycznym kształcie blaszki.

 

 

Aralia to roślina należąca do rodziny araliowatych (Araliaceae Juss.). Zalicza się do niego około 35-40 gatunków. Pochodząca z Azji roślina o niezwykłych, imponujących liściach. Zwykle jest to niewielkie drzewo, nisko rozgałęzione lub wysoki krzew o parasolowatej koronie. Dorasta do 10 m wysokości. Aralia nie ma cienkich gałązek - zastępują je okazałe liście o długości nawet 100 cm. Liście stanowią główną wartość dekoracyjną drzewa. Z ciekawostek – owoce aralii spożywane z umiarem, działają korzystnie na organizm człowieka. Mają właściwości podobne do żeńszenia. Dieta oparta o aralię pozwala uregulować pracę układu nerwowego (zwalcza stres) i krwionośnego (zmniejsza się poziom cukru we krwi). Aralia jest wskazana na przeziębienie, trudno gojące się rany, podniesienie odporności i walkę z reumatyzmem. Aralia pełni też swoistą rolę zastrzyku energii - usuwając częste zmęczenie i apatię. W kuchni chińskiej i japońskiej aralia używana jest jako warzywo. Dodaje się ją do sałatek, surówek oraz sosów. Z aralii można także zrobić nalewkę - nawet bez alkoholu aralia posiada właściwości rozgrzewające.

 

 

Eukaliptus (Eucalyptus L'Hér.) – rodzaj drzew i krzewów należący do rodziny mirtowatych. Należy do niego ok. 600 gatunków pochodzących z Australii, Nowej Gwinei i południowo-wschodniej Indonezji. W Australii tworzą wiecznie zielone lasy lub zarośla (skrub). Eukaliptusy rozpowszechnione zostały również na tropikalnych i subtropikalnych obszarach Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Plantacje kilkudziesięciu gatunków pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku zajmowały na świecie 1,6 mln ha w krajach o odpowiednim klimacie. Medycyna ludowa Azji Środkowej poleca stosowanie okładów z wykorzystaniem olejku eukaliptusa w przypadku osób chorych na zapalenie oskrzeli czy mających problemy z oddychaniem. Olejek eteryczny czy wyciągi (destylaty) z eukaliptusa wspomagają odporność i poprawiają ogólną kondycję organizmu. Pomagają walczyć ze stresem oraz napięciami, łagodzą bóle mięśni i stawów. Zwalczają uciążliwy katar i udrażnia górne drogi oddechowe. Oczywiście w bukietach Szanuj Zieleń wykorzystujemy piękne, zielone świeże liście, które są podstawą żywienia australijskich torbaczy koala.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl